Vítáme Vás na stránkách Běhu přes Městskou horu
DSC_0007.jpg

V loňském roce oddíl Lokomotivy Beroun pořádal již 23.ročník Běhu přes Městskou horu.Běželo se za slunného počasí a po nově zhotovených vytrvalostních tratích.Byl pokořen účastnický rekord po revoluční éře.Závodu se zúčastnilo celkem 209 běžců.Věříme,že letos se podaří tento rekord opět překonána tím zúročit práci okolo přípravy pro tento závod.

Zakladatel Běhu přes Městskou horu pan ing.Chuchler může být hrdý na to,že i v takové době jaké žijeme si najdou lidé ať mladí či staří čas si přijít zazávodit nebo se jen tak proběhnout.Víme,že každý nemůže vyhrát,ale může si zde zúročit svou amatérskou přípravu celoročního vyklusávání po lesích a porovnávat si zde své časy a tak závodit sami se sebou a snažit se překonávat své osobní maximum.A to v roce 1978 zakladatelům Běhu přes Městskou horu šlo.

V loňském roce bylo překonáno 7.traťových rekordů běžců z Berouna,Prahy,Příbrami,St.Boleslavi a Sokolova.To svědčí o popularitě tohoto závodu na kterém se podíleli sponzoři:Město Beroun,Rückl Crystal a.s.,MPK Komfort styl s.r.o.,Pekařství-Johan,Eltex,Elektro Tancl,bar Falko.Nesmíme zapomenout ani na podporu 1.ZŠ Beroun,která nám poskytuje prostory pro závodní kancelář a šatny.

Letos nám přibyl další významný partner „GIGASPORT“.Jsme rádi,že tak velká firma má zájem podpořit krásný závod v příjemném prostředí Města Berouna „Městské hory“,kde kromě diváků fandí závodníkům tři berounští medvědi,Vojta,Kuba a Matěj-symboly našeho města.

Proto všem děkujeme:sponzorům,běžcům i divákům bez kterých by jsme tento závod nemohly uskutečnit.

 

V sezóně 2006 přihlásil do soutěže oddíl atletiky TJ Lokomotiva Beroun celkem 7 družstev(za poslední roky nejvyšší počet) a to družstva mužů,žen,juniorů,starších žákyň a žáků,mladších žákyň a žáků.Spřátelené oddíly Hořovic,Zdic a Vlašimi doplnily náš kádr o kvalitní borce.

Všechna družstva startovala v krajských přeborech.Družstva mladších žáků a žákyň se probojovalo do finále Středočeského kraje,družstvo starších žákyň na semifinále MČR .

V soutěži jednotlivců startovali členové našeho oddílu na MČR a ME.Velkými úspěchy na mezinárodním poli dali o sobě vědět bratři Cihlářovi.Z mladších uveďme velmi dobrou sezónu „trojkaře“ Viktora Rumpíka a skokana Michala Šamana.V první lize „propůjčený“ Josef Skrčený jako solitér za Beroun naskákal do výšky pěkných 202 cm.Stejně tak Adéla Hofmannová,která se umístila na soutěžích ve vytrvalostních tratí 800 a 1500 m vždy v popředí.Největší úspěch v kategorii žákyň zaznamenala Romana Krobová ve skoku vysokém,kde nás po výborném MČR dobře reprezentovala i v dresu České republiky „moc jí slušel“ a na mezinárodní mítink na Slovensku vyhrála.

Velký skok ve své výkonnosti předvedl za žáky David Červenka a cítíme pro vytrvalecké disciplíny i nástup Káti Prouzové a Járy Gregovské.

V letošní sezóně se musíme rozloučit s A.Hofmannovou a R.Krobovou.Svou pílí a talentem posunuly svůj atletický život o krok dál.Adélka přestoupila do AC TEPO Kladno.Romana přestoupila již v listopadovém termínu do TJ Dukla Praha.V novém dresu stihla vyhrát letošní halové MČR a tak si řekla o to,aby se o ní začalo mluvit o reprezentaci na letošním MS17.Držíme palce,bude to ještě boj.

I když tyto atletky odešly do velkých oddílů věříme,že si rádi vzpomenou na modrobílé Berouňáky.O spoustu talentů však přicházíme při odchodu ze základních škol.Vzpomeňme na A.Tinhofferovou,L.Machkovou,E.Svobodovou,T.Müllerovou a M.Skleničkovou atd.Přesto jim děkujeme,že pomohli Berounskou atletiku vrátit tam,kam vždycky patřila.Nastupující generace to nebude mít lehké na tyto úspěchy navázat.

            Větší část článku byla opsána z ročenky oddílu 2006  

           

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one