Vítáme Vás na stránkách Běhu přes Městskou horu

Tohoto sportovně lidového závodu,který vede přes nádherný berounský lesopark se zúčastnilo 194 běžců.Běželo se za teplého,slunečního počasí na tradičních běžeckých okruzích.Předávání cen proběhlo za účasti zastupitelstva města místostarosty ing.Havla.

Co se dělo v Berounském atletickém oddíle za poslední rok.

Mladším žákům se podařil postup do finále Krajského přeboru a vybojovali v něm 7.místo.Mladším žákyním se dařilo o něco lépe a získalo 5.místo.Musíme vzít v úvahu,že ty nejlepší závodnice berounského atletického oddílu ve věku mladších žákyň byly trenéry přeřazeny do družstva starších žákyň a pomohly vybojovat 2.místo v Krajském přeboru a postoupit do semifinále MČR.Tam děvčata obsadila neuvěřitelné 4.místo!!!Nutno dodat,že finále uteklo našim dívkám o 19 bodů.Svojí soudržností,bojovností a výbornou partou získalo zasloužený obdiv celé středočeské atletické veřejnosti.Přezdívka „MODRÉ HOLKY“dává tušit,že neběhají,neskáčou a nevrhají jen samy za sebe,ale za celé město Beroun.Dresy jsou modrobílé a běžnou praxí je zastrašování soupeřek modrými pruhy na tvářích.

Mezi atletkami se objevují jména,která reprezentují naši berounskou atletiku na MČR.Těchto republikových soutěží se může zúčastnit pouze ten kdo splní velmi přísný limit stanovený českým atletickým svazem.MČR se za poslední dva roky účastnila děvčata:R.Krobová,A.Timhoferová,M.Bezuchová,L.Machková,A.Hofmannová,I.Šedivá a K.Nosková.

Dorostenci a junioři.

Pro kategorii juniorů se málokdy naskytnou podmínky,aby dorostenci a junioři startovali v samotném KP družstev jako jeden tým.Čerstvě dospělí kluci zastupovali chybějící počty v mužském družstvu pomocí vynikajících výkonů a na mistrovských závodech je bylo vidět.V této kategorii se našemu oddílu splnil sen,poslat atleta na „republiku“.Podařilo se to Josefu Skrčenému ve skoku vysokém pomocí nejlepšího výkonu sezóny 196 cm.

Muži.

Ti již předešlý rok zachraňovali 2.ligu bojovností v posledním kole.V roce 2005 se jim to již nepodařilo.Přesto uveďme výsledky bratrů Cihlářů na tratích 400 a 800 m z MČR veteránů v Bratislavě.Zdislav obsadil 1.místo na 400 i na 800 m a vytvořil české atletické rekordy kategorie 40-45 let.Jan obsadil 3.místo na 400 m a 2.místo na 800m.

V těchto řádcích jsme chtěli jen připomenout propastný rozdíl v základně mezi velkými a úspěšnými atletickými oddíly s nimiž se měříme.Jsou to hlavně celky Kladna,St.Boleslavi,Jablonce a Kolína.Přesto je svou poctivou prací v tréninku tak v závodě proháníme a nemáme se za co stydět.